Mina tidiga tankar inför V85 och Top7 lördag på Jägersro med jackpott 48 miljoner samt rollerpott 350 000 kr .
Sju rätt två helger på rad nu så vi hoppas det smäller till nu. Kommer att försöka fälla många av favoriterna.
V85-1
Ett öppet stolopp som kräver bred gardering.
På startvolten vill jag ha med 6 Run Like Brodda som kan leda länge.
10 Mellby Legacy , 8 Princess Of Divine och 14 Anna K.J. är tidiga för mig men jag garderar på.
V85-2
8 A Fair Day är befogad favorit men med tanke på spåret så hoppas jag på favorit fall. 3 Karat River från spets blir inte lätt att fånga in. 6 Y. Not Diamant har visat fin form och 4 Global Etalon också.
V85-3
Här rekommenderar jag ett tråk lås. Den av hästarna 1 Chribo Hill och 2 Eyeforaneye Face som spetsar är den troliga vinnaren.
V85-4
Här kommer min spik för dagen 8 Blixt Lane tror jag är huvudet högre än motståndarna.
V85-5
4 Reagan Boko är stor favorit och kanske bara är bäst men då det är 2 åringar det handlar om så kan allt hända. 6 Pure Games och 12 Revanche Boko är mina rensare.
V85-6 samt Top7 loppet.
4 Nilla Lane är stor favorit med perfekta förutsättningar så det är kanske dumt att försöka fälla men 6 Cosmea ska också vara startsnabb och skulle den komma förbi tror jag det blir match.
Dessa två är självklara bland de fem första på Top7 också. 11 Nikki Lane, 9 Tangerina och 2 Nepthys Boko kompletterar de fem första.
V85-7
Ytterligare en favorit som blir svårslagen 8 Jackpott Mearas är ett spik förslag men jag dubblar med 3 Exploit Kronos som bjuder upp till kamp.
V85-8
Ett öppet lopp som kräver en del streck. 5 Parish Crooks V.S. är rätt favorit. 8 Klaus von Herten blir spännande. 9 Freccia Laksmy kan slå till. 10 Olli Boko är kapabel.
Ja så ser mina tankar ut och vill du hänga med på mina system kommer länkarna här nedan.
Larsas Chansning V85
99 kr andelen.
Larsas Fräckis Top7
51 kr andelen.